Něco podobného se stalo i šéfovi Applu při prezentaci nového iPhonu před veřejností.  Právě, když chtěl v pondělí  Steve Jobs představit na vývojářské konferenci nejnovější "hračku" firmy, iPhone čtvrté generace, technika se vzbouřila.

Jeho noční prezentace v San Francisku byla několikrát přerušena, když se technologiím Applu příliš nedařilo vzájemně spolupracovat.

Jobs měl potíže s připojením k internetu přes Wi-Fi, když chtěl ukázat, o co ostřejší je obraz webové stránky na displeji nového telefonu. Problém se objevil znovu, když se snažil ukázat, jak iPhone 4 funguje při videohovoru.

Odborníci tvrdí, že potíže byly  pravděpodobně vyvolány novináři, kteří přes Wi-Fi posílali dílčí informace z představení nového iPhonu do svých redakcí. Jobs však přes vzpouru techniky nezpanikařil.

"Pomohli byste mi, kdybyste se od wifi odpojili. To bych opravdu ocenil," požádal pak Jobs přítomné. "Už jsme přišli na to, proč nám to nefunguje. Je to kvůli tomu, že momentálně je tu k wifi připojeno 517 zařízení. Takové množství nemůžeme zvládnout. Máme dvě možnosti – buď se od wifi odpojíte a já vám ukáži všechny ty báječné prezentace, nebo se neodhlásíte a neuvidíte nic.

Prezentace pak mohla pokračovat, podívejte se sami.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru