PI sdělila, že nezávislý audit prokázal, že Google sbíral tyto údaje záměrně a systematicky je archivoval. Je prý přesvědčena, že audit prokazuje "zločinný úmysl" firmy Google.

Privacy International soudí, že Google by se kvůli tomu mohl dostat do konfliktu se zákony 30 zemí. Šéf organizace Simon Davies řekl, že "skoro jistě" zahájí stíhání Německo a že v Británii nevidí žádnou jinou možnost, než že se věcí bude zabývat Scotland Yard.

Příkaz k vyšetřování firmy Google kvůli možnému porušení soukromí už dostala australská policie, napsala na svých stránkách britská rozhlasová a televizní společnost BBC, která o prohlášení PI informovala.

V České republice vede Úřad pro ochranu osobních údajů s Googlem kvůli témuž problému správní řízení.

Úřad podle své mluvčí začal šetřit celou řadu nejasností týkajících se projektu pořizování fotografií firemními auty Google, která současně sbírala také osobní informace zasílané po nezabezpečených bezdrátových sítích. Firma se tak mohla dostat i k e-mailovým zprávám, které si lidé bezdrátově zasílají, a podle některých expertů zřejmě i k heslům.

Google minulý měsíc sběr citlivých údajů v rámci projektu Street View přiznal, ale tvrdil, že šlo o nedopatření a o chybu v komunikaci mezi jednotlivými firemními týmy i uvnitř nich.