Model iPhone 4 disponuje kvalitnějším displejem a delší životností baterie než jeho předchůdce. Apple jej ve čtvrtek uvádí na trhy v Japonsku, Německu, Francii, Británii a Spojených státech. V Japonsku se přístroj začal vzhledem k časovému posunu prodávat dříve než v ostatních zemích.

Mobilní telefon iPhone má v Japonsku řadu fanoušků. Někteří z nich se objevili v ulicích přestrojení za tento přístroj. Od čekání ve frontách zájemce neodradilo ani nepříznivé počasí.

"Nejtěžší částí byl středeční silný déšť," řekl agentuře Reuters osmnáctiletý student Akira Nakazawa, jenž čekal již od úterý před jednou z tokijských prodejen firmy Apple. Po otevření obchodu byl první ve frontě, kterou tvořilo více než 500 lidí.

Novou verzi telefonu iPhone lze v Japonsku pořídit od 46 080 jenů (což je zhruba 10 600 Kč). Zákazníci ji ale mohou získat také zdarma, pokud si spolu s ní u mobilních operátorů objednají i některé služby. Ve Spojených státech je přístroj levnější a jeho cena začíná již na 199 dolarech (zhruba 4 170 Kč).

Zahájení prodeje iPhonu 4 na tokijské obchodní třídě Ginza

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru