Sony zatím obdržela zprávy o 39 přehřátích počítače. V některých případech byl při přehřátí poškozen case počítače, zatím však nebylo hlášeno žádné zranění.

Sony upřesnila, že se problémy týkají notebooků Vaio řady F a C vyrobených letos v lednu a některých modelů stejné řady vyrobených na zakázku. Počítače se prodávaly v USA, Evropě, Japonsku i v Asii, nejvíce problémů zatím hlásili uživatelé v USA.

Počítač se v některých případech přehřívá při nabíjení baterií, stažením softwaru z internetu by měla být tato závada odstraněna.

Mluvčí Sony zatím nedokázala vyčíslit případné možné náklady, které by firmě závada mohla způsobit. Sony v roce 2006 musela vyměnit vadné baterie u velkého množství notebooků.

Podrobnější informace o tom, zda by se přehřívání notebooku mohlo týkat právě vás, získáte zde.

V předchozích dvou letech společnost vykázala celoroční ztrátu a doufá, že v letošním fiskálním roce, který začal v dubnu, se jí podaří vykázat čistý zisk 50 miliard JPY (11,8 miliardy Kč).

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru