Ke sledování obrazu nejsou třeba brýle. 3D efekt na displeji konzole vzniká tak, že je nad základním displejem v určité vzdálenosti umístěn ještě další pomocný LCD displej, který přes něj vytváří jemné linky. Díky nim uživatel vidí každým okem trochu jinou sadu pixelů. Zobrazení je vyhovující, pokud se uživatel dívá z daného místa před displejem, ale nefunguje při pohledu z úhlu.

V Japonsku bude přístroj stát 25 tisíc jenů (5400 Kč), cenu pro Spojené státy Nintendo neuvedl. Firma představila 3DS letos v červnu na herním veletrhu E3 v USA. Podnik by přitom nový produkt na trhu potřeboval už v tuto chvíli, aby vyrovnal klesající odbyt stárnoucích konzolí DS a Wii.

Nintendo označuje pozdní vstup konzole na trh za jednu z příčin svých horších výsledků hospodaření. Dalším důvodem je podle firmy vysoký kurz jenu, který ji připravuje o zahraniční odbyt.

Pro nynější fiskální rok, který skončí v březnu příštího roku, podnik snížil odhad prodeje DS. Těchto konzolí včetně 3DS tak neprodá 30 milionů, ale odhaduje jejich odbyt na 23,5 milionu. Očekávaný prodej konzolí Wii snížila Nintendo na 17,5 milionu z 18 milionů přístrojů.


Za šest měsíců do konce letošního září podnik očekává ztrátu dvou miliard jenů. Akcie Nintenda po zveřejnění zprávy o 3DS ztratily podle agentury Reuters 3,7 procenta.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru