Vývoj herních systémů s novými systémy ovládání zahájila přibližně v roce 2006 společnost Nintendo uvedením konzole Wii s ovladačem, jenž snímá pohyby a přenáší je na obrazovku. Herní systémy s dokonalejší technologií snímání pohybů hráčů na konci tohoto roku nabízí společnost Sony se zařízením Move a Microsoft se systémem Kinect.

Microsoft doplňkový snímač pro videoherní konzolu Xbox uvede na evropský trh 10. listopadu. Kinect umožňuje ovládat hru pouze pohyby svého těla, hlasem a gesty rukou. K zařízení patří také hry, ve kterých mohou děti chovat virtuální zvíře nebo se přidat k mladému kouzelníku Potterovi a zapojit se do příběhů podle předlohy z prvního dílu filmu Harry Potter a relikvie smrti. Díky čidlu mohou "kouzlit" například pohybem ramen.

"Tato technologie je velmi výchovná. Nemusíte vysvětlovat, k čemu jsou tlačítka na ovladači, stačí se postavit před snímač a vydávat se za Harryho Pottera," řekl podle AFP šéf sekce videoher v americké společnosti Electronic Arts Pascal Le Roux.


Hru zaměřenou na péči o zvířata EyePet nabízí také Move, kde však hráči potřebují k ovládání hůlku. Francouzský herní gigant Ubisoft představil v Paříži další hru se Šílenými králíky, ve které se cestuje časem, zatímco Disney ve své videohře poslal do dosud neznámého souboje s nepřáteli hrdinu kreslených příběhů myšáka Mickeyho.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru