Výrobce antivirových řešení AVG tento týden oznámil dohodu o odkoupení izraelské bezpečnostní firmy DroidSecurity od jejích zakladatelů za nezveřejněnou částku.

DroidSecurity stojí za aplikací Antivirus Free, která na Android Marketu zaznamenala 4,5 milionu stažení své aplikace, která telefony a tablety s Androidem chrání před nežádoucím softwarem.

Existence antivirových programů pro Android není samoúčelná, v letošním roce se objevilo několik škodlivých kódů, které umožňovaly například automatické odesílání prémiových SMS na útočníkem nastavená telefonní čísla.

DroidSecurity bude nadále působit v Tel Avivu jako dceřiná společnost AVG Technologies, kterou povede současný výkonný ředitel a spoluzakladatel Eran Pfeffer.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru