Výrobce antivirových řešení AVG tento týden oznámil dohodu o odkoupení izraelské bezpečnostní firmy DroidSecurity od jejích zakladatelů za nezveřejněnou částku.

DroidSecurity stojí za aplikací Antivirus Free, která na Android Marketu zaznamenala 4,5 milionu stažení své aplikace, která telefony a tablety s Androidem chrání před nežádoucím softwarem.

Existence antivirových programů pro Android není samoúčelná, v letošním roce se objevilo několik škodlivých kódů, které umožňovaly například automatické odesílání prémiových SMS na útočníkem nastavená telefonní čísla.

DroidSecurity bude nadále působit v Tel Avivu jako dceřiná společnost AVG Technologies, kterou povede současný výkonný ředitel a spoluzakladatel Eran Pfeffer.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru