Mobilní operátor Telefónica O2 má od středečního rána problémy s výpadky připojení. Příčinou je podle mluvčího společnosti Martina Žabky chyba v počítačovém programu. Nelze prý odhadnout, kolika uživatelům mobilní sítě společnosti Telefónica O2 závada znemožnila telefonické hovory. 

"Situace se vrací k normálu. Zprovozněna je Praha, Plzeň a Mladá Boleslav, kde se už telefony nahlašují do sítě. Jediná lokalita, kde ještě technici pracují, je okolí Kladna. Vyřešena by měla být v několika následujících hodinách," uvedl Žabka.

Velké německé firmy zakazují sítě Facebook a Twitter na pracovišti - čtěte ZDE

Část klientů byla bez spojení, někteří se ale dovolat mohli. "Od našich zákazníků máme několik desítek stížností," podotkl Žabka. Některým zákazníkům Telefónicy 02 také nešlo připojení k sociální síti Facebook.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru