Google oficiálně představil novou verzi webové aplikace Google Docs pro online práci s kancelářskými dokumenty, která se po dlouhém čekání otevře i mobilním zařízením s operačním systémem Android a iOS od Apple. Až doposud bylo možné z mobilních telefonů nebo tabletů informace uložené v rámci Google Docs pouze prohlížet a pro editaci dokumentů bylo nutné použít placené aplikace.

Funkce úpravy textových dokumentů je dostupná uživatelům anglické verze služby Google Docs, kteří používají mobilní telefon s operačním systémem Android ve verzi 2.2 nebo iPhone, iPod Touch či iPad s operačním systémem iOS ve verzi 3.0 nebo novější. Zatímco pro uživatele produktů Apple to nepředstavuje problém, u vlastní platformy Google Android je situace komplikovaná. Nejnovější verzi operačního systému mají v česku zatím k dispozici v podstatě pouze majitelé mobilních telefonů Nexus One, LG Optimus One a HTC Desire.

Podle dostupných informací se aktualizace na verzi 2.2 dočkají brzy také majitelé Samsungu Galaxy S. Pro zahájení editace dokumentu je nutné použít webový prohlížeč v telefonu, přihlásit se ke stránce docs.google.com.

Možnosti úpravy dokumentů z mobilního zařízení Google prezentuje na krátkém videu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru