Pentagon se zpožděním reaguje na únik tisíců tajných dokumentů zákazem, podle kterého vojáci musí "okamžitě přestat používat přenosná paměťová média na všech systémem, serverech a samostatných přístrojích v rámci sítě SIPRNET," která obsahuje utajovaná a citlivá data.

Rozkaz podepsal 3. prosince Maj. Gen. Richard Webber, velitel Air Force Network Operations. Podobné rozkazy vydali podle magazínu Wired i velitelé dalších složek amerických ozbrojených sil.

Neposlechnutí rozkazu bude trestat vojenský soud. Nejde o první zákaz přenosných datových médií, podobný příkaz vešel v platnost přibližně před dvěma lety, když sítě amerického ministerstva obrany čelily útoků internetového červa Agent.btz.

Interní audit, který americké velitelství provedlo v srpnu přitom navrhl efektivnější řešení - znemožnit počítačům s přístupem k citlivým datům zaznamenávat data na výměnná média. Přibližně 60 procent počítačů americké armády je nyní napojeno na speciální bezpečnostní systém, který monitoruje kopírování dat a vyhledává anomálie.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru