Technologická společnost Apple je další americkou firmou, která přerušila vazby se serverem WikiLeaks, když ze svého internetového obchodu odstranila aplikaci, která dávala uživatelům přístup k obsahu WikiLeaks.

Několik firem, včetně Amazon.com, Bank of America nebo Visa, ukončilo v uplynulých týdnech poskytování služeb pro kontroverzní server, který v poslední době zveřejňuje tajné depeše amerických diplomatů.

Apple program nazvaný WikiLeaks App, který bylo možné pořídit za 1,99 dolaru (38 korun), odstranil jen několik dnů poté, co byl uveden do internetového prodeje. Rozhodnutí firma zdůvodnila tím, že program porušoval její zásady pro vývojáře.


Reuters upozorňuje na to, že firma Google, která provozuje druhý největší internetový obchod s aplikacemi pro mobilní telefony, zvolila zatím odlišný přístup než Apple a nabízí šest programů, které usnadňují přístup na WikiLeaks.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru