Hlavní tři témata letošního veletrhu spotřební elektroniky International CES 2011 se shodovala s těmi loňskými. O pozornost novinářů, prodejců elektroniky a dalších odborníků se totiž stejně jako před rokem dělily dotykové počítače - tablety, 3D televize s připojením na internet a chytré telefony s operačním systémem Android.

Mezi tablety byl opravdu povedený a plně funkční pouze PlayBook od kanadského výrobce mobilních telefonů Blackberry.

RIM Playbook

Elegantní tablet od kanadského výrobce RIM sází na vlastní operační systém, který umožňuje současnou aktivitu více aplikací. Na veletrhu například běželo na pozadí přehrávání videa, zatímco uživatel prohlížel webové stránky. Pro úspěch PlayBooku ale bude důležitá podpora vývojářů, aby uživatelé měli k dispozici dostatek aplikací.barevný e-ink

Na veletrhu CES 2011 se nám podařilo najít první funkční čtečku elektronických knih založenou na technologii barevného elektronického inkoustu. Tato technologie umožňuje při zachování velké výdrže baterie a čitelnosti textů na přímém slunci zobrazit barevnou grafiku. Barvy nejsou nijak intenzivní, ale například pro komiksy je tato technologie bez problémů použitelná.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru