Největším v současnosti žijícím žralokem je žralok velrybí, o němž se soudí, že dosahuje maximální délky 15 metrů. Australští vědci ale nyní oznámili, že podle jejich zjištění může dosahovat délky 20 i více metrů.

Přátelský obr

Navzdory špatné pověsti žraloků je jejich největší zástupce, známý pod vědeckým jménem Rhincodon typus, mírumilovný tvor, který se živí planktonem a k lidem se chová lhostejně nebo přátelsky.

Odhady jeho maximální délky podle různých autorů kolísají od 12 do 15 metrů, hmotnost se pohybuje okolo 36 tun. Někdy bývá označován za největší rybu naší planety, ale není to přesné: žraloci patří mezi paryby.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru