Mumie muže z doby kamenné nalezená roku 1991 v alpském ledovci oslavila 20 let svého nového života svérázným způsobem: dostala tvář. Dvojice holandských expertů za pomoci kriminalistických metod zrekonstruovala obličej pravěkého lovce, který před přibližně 5300 lety zahynul násilnou smrtí.

Už od počátku 90. let je středem vědeckého zájmu mumie člověka stará více než pět tisíciletí, nalezená v Ötzalských Alpách na rakousko-italském pomezí. Tělo se zachovalo díky tomu, že se brzy po smrti ocitlo v postranním výběžku ledovce a tam zůstalo až do svého objevení turisty v roce 1991. Podle místa nálezu dostal nebožtík jméno Ötzi a byl podroben důkladnému vědeckému výzkumu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.