iPad 2 se začal prodávat v pátek odpoledne našeho času, po pár hodinách se vpodstatě vyprodal. Analytici odhadují, že se během prvního víkendu prodá více než 600 tisíc iPadů 2. Nejodvážnější odhady mluví o jednom milionu prodaných iPadů během víkendu.

Apple novou verzi svého tabletu začal nabízet najednou ve 236 vlastních značkových obchodech a přibližně v deseti tisících dalších prodejen. I přesto, že se dal Apple koupit přibližně na desetinásobku míst, kde se začal prodávat první iPad, nestačilo to. Uživatelé na sociálních sítích i američtí novináři hlásili už od čtvrtka fronty. A také zklamání lidí, kteří nestáli v řadě s dostatečným předstihem.

V exponovaných prodejnách ve větších městech se většina modelů vyprodala během několika hodin. Podle Financial Times k tomu v New Yorku a San Franciscu stačily pouhé dvě hodiny. Na obrovském zájmu vydělali lidé, kteří své místo ve frontě prodali.

Tváří těchto profesionálních frontařů se stala Amanda Foote, která držela první místo díky 48hodinovému čekání, jeden den ze dvou navíc v New Yorku propršelo.

Svou pozici Amanda prodala za 900 dolarů, tedy za více peněz, než kolik stojí nejdražší iPad. Místo ve frontě si koupil vývojář Hazem Sayed, který si chtěl iPad 2 odvézt vpátek večer na služební cestu. Tuto zprávu přinesl server Mashable.com.

Nejmenší zájem byl podle zpráv zahraničních médií o nejdražší verzi pro mobilní síť CDMA společnosti Verizon. Jako jeden z důvodů, proč tato verze iPadu zůstala v regálech nejdéle, zprávy zmiňují velké množství cizinců, kteří nakupovali iPady pro vývoz mimo USA.

Mezi cizinci nakupujícími ve velkém pravděpodobně nebylo moc Čechů. V tuzemsku totiž Apple nabídne iPad 2 už 25. března. Prodejci v Česku už nabízejí možnost rezervací s cenou kolem 12 tisíc korun za nejlevnější model s kapacitou 16 GB a bez možnosti připojení k mobilnímu internetu.

O obrovském zájmu o iPad 2 svědčí nejen vyprodané zásoby, ale hlavně informace, kterou dostávají zájemci o nákup iPadu v online obchodu Apple. Podle vybraného modelu Apple uvádí dodací lhůty 3 nebo 4 týdny.

Související

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru