Aktivita internetových zločinců roste. Po nedávném úspěšném útoku na bezpečnostní společnost RSA a napadení milionů stránek skriptem, který vede k podvodnému antiviru, došlo k dalšímu velkému prolomení počítačové bezpečnosti.

Americká společnost Epsilon, která zajišťuje rozesílání marketingových e-mailů pro velké globální firmy, oznámila, že došlo k neoprávněnému přístupu k databázi e-mailových adres některých klientů. S největší pravděpodobností se jedná o miliony adres s reálnými jmény zákazníků amerických bank, velkých obchodních řetězců a také o databázi kontaktů na středoškolské studenty, kteří vypracovali zkoušky SAT a standardizované testy pro přijetí na vysokou školu.

Jako první ztrátu kontaktních údajů svých zákazníků oznámil americký řetězec samoobsluh Kroger. Následovaly informace, že únik dat postihl také banky City a JP Morgan Chase, US Bank, Capital One, hotely Ritz Carlton a Mariott nebo síť lékáren Walgreens.

Kompletní rozsah úniku dat není známý, Epsilon ale nabízí své služby asi 2500 firmám, mezi které patří 7 z 10 největších světových firem podle Fortune. Pro české uživatele je potenciální riziko v úniku dat z věrnostních programů hotelových sítí, mezi jejichž zákazníky patří i Češi.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru