Spotřebitelský trh PC si usurpuje iPad místo nových notebooků. To je závěr zprávy pro investory, kterou vypracoval analytik Chris Whitmore, analytik Deutsche Bank. Podle odhadů Chrise Whitemorea zpomalí růst počtu prodaných počítačů o 5 procent z předpokládaných devíti na čtyři procenta. To představuje 370 milionů prodaných počítačů.

Za zpomalením trhu s osobními počítači vidí analytik Deutsche Bank velký úspěch iPadu 2. Whitemore odhad počtu prodaných tabletů pro rok 2011 ze 40 na 45 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst o 190 procent.

Lví podíl na prodejích tabletů, přibližně 70 procent trhu, bude podle Deutsche bank patřit iPadům od Apple.

"Jsme skeptičtí vůči schopnosti HP, Dellu, Motoroly, Samsungu a RIMMu nabídnout konkurenceschopné produkty vůči iPadu 2. Vyzyvatelé iPadu musejí buď nabídnout nižší cenu s negativním dopadem na ziskovost a/nebo nabídnout lepší uživatelskou zkušenost,“ uvádí Whitemore ve své zprávě.

Růst zájmu o tablety ale podle odhadů Deutsche Bank výrazně zpomalí v roce 2012, kdy by si tablet z obchodů mohlo domů odnést 70 milionů lidí, to představuje meziroční růst o 56 procent. Prodej osobních počítačů v roce 2012 by podle stejné analýzy měl meziročně vzrůst o 7 procent  na 395 milionů kusů.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru