Tchajwanský server DigiTimes zveřejnil informaci, podle které Apple za první měsíc prodal 2,4 až 2,6 milionu iPadů 2. Nejde o oficiální čísla Apple, ale o informaci získanou od nejmenovaného dodavatele dotykových panelů. Podle stejného zdroje plánuje Apple dodávat v dalších měsících na trh více než 4 miliony iPadů 2. 

Zdroj DigiTimes prozradil, že objem prodaných iPadů 2 mohl být výrazně větší, ale firma zápolila s nedostatkem krycích skel dotykového displeje.

Tato součástka je i podle společnosti iSupply, která zkoumá součástky různých zařízení, jednou z pěti kritických komponent, jejichž dostupnost ohrozilo zemětřesení a následná tsunami v Japonsku.

Informace zatím nelze potvrdit, ale DigiTimes se specializují na zpravodajství přímo od velkých výrobců součástek a většinou jsou pravdivé. Informace odpovídá i očekávání finančních analytiků, kteří předpokládali, že iPad 2 dosáhne hranice milionu prodaných kusů dříve než první iPad, kterému to trvalo 28 dní.

Apple pravděpodobně zveřejní oficiální čísla v rámci oznámení svých hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí svého finančního roku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru