Místo neustálého počítání kalorií stačí jednoduše vyfotit vaši pochoutku telefonem a aplikace MealSnap vám vzápětí, pomocí své půlmilionové databáze jídel, určí energetickou hodnotu pokrmu, jeho obsah bílkovin, tuků a vitamínů... Postupně vám tak MealSnap sestaví jídelníček z vyfocených jídel.

Aplikace také umožňuje sdílet tento jídelníček s ostatními přes Twitter nebo FourSquare. To by mělo podle stvořitelů aplikace nenasytce motivovat k dietě pomocí společenského tlaku. Samotný akt vyfocení si jídla by však měl být dostatečnou motivací k tomu, aby se lidé zamysleli nad tím, co jí.

"Je to jako psát si jídelníček, ale nemusíte ho psát, stačí si ho vyfotit," říká Andy Smith šéf společnosti DailyBurn, která aplikaci vyvinula. Podle něj by neměl tento fotografický jídelníček zabírat tolik času. Aplikace MealSnap je k dispozici za necelé tři dolary.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru