Ne každé zvíře má to štěstí, aby se jeho datum narození stalo zároveň zahájením úplně nové éry. Pro ovci jménem Dolly to ovšem platí stoprocentně. Když 5. července 1996 vykoukla poprvé na svět, uvedla nás do reality, v níž je možné klonování savců, tedy i lidí. První úspěch na tomto poli předznamenal nejen vášnivé etické diskuse, ale také další problémy, které s sebou tato genetická manipulace nese. Dolly se totiž nedožila obvyklých ovčích 12–13 let, ale musela být v necelých sedmi letech, 14. února 2003, utracena ze zdravotních důvodů. Plicní infekce, kterou trpěla, nedokázali veterináři zvládnout ani u tak prominentní pacientky. Již předtím však jako "ovce v nejlepších letech" trpěla typickými stařeckými neduhy, jako je třeba artritida.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru