Freddie Mercury, zpěvák skupiny Queen a jedna z nejvýraznějších postav spojená s nemocí HIV/AIDS , by dnes oslavil 65. narozeniny. Výročí jeho narození si připomínají i fanoušci v Google, kteří Freddiemu věnovali dnešní logo na stránce Google.cz.

V animovaném klipu k písni Don’t stop me now nabízejí průřez kariérou zpěváka. Video zpracováním připomíná klasické videohry pro staré osmibitové počítače a kromě malé verze přímo na Google.cz je k dispozici i v HD verzi na Youtube.

Na blogu společnosti Google na Freddieho Mercuryho vzpomíná i kytarista Queen Brian May. Aktivity připomínající Mercuryho chtějí upozornit na kampaň Freddie for a day zaměřenou na boj s HIV/AIDS. Této nemoci Freddie Mercury podlehl v před dvaceti lety.

 

 

Animaci připravila Jennifer Hom z Google, jde o druhé „nejdelší“ logo Google. Primát stále patří připomínce 122. narozenin Charlie Chaplina.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru