Rok a půl trvalo internetovému obchodu Alza.cz, než dokončila nový automatizovaný sklad v pražských Horních Počernicích. Na deseti tisících metrech čtverečních se nachází jeden z nejmodernějších logistických projektů v Česku, optimalizovaný na vyskladnění drobného zboží - což je většina sortimentu Alzy.

Logistické centrum funguje na bázi přepravek, které se posunují postupně kilometrem dopravníků, které ve skladu jsou a podle čárových kódů se ukládají do příslušných regálů. Zařizuje zásobování všech poboček internetového obchodu a zasílání pomocí pošty či zásilkových služeb.

 

Pro nízkoobrátkové zboží je vyhrazena část skladu s robotickým jeřábem, takzvaným „miniloadem“, který si sám umí „sáhnout“ pro jednu z deseti tisíc přepravek automatického skladu. Dvojice robotů a vysoké regály tvořily většinu z více než padesáti milionů korun, které společnost do skladu investovala. Podle šéfa logistiky Rudolfa Žůrka zvládnou zaměstnanci spolu s roboty za den vyskladnit dvacet tisíc objednávek.

Alza sklad
pracovnice v modernizovaném skladu
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru