Dostat se na přednášku Stevea Ballmera vyžaduje odhodlání. Fronta stovek novinářů se začala tvořit už dvě hodiny před oficiálním začátkem. Zájem o úvodní přednášku Microsoftu na CESu byl vždy velký, ale letošek trhá rekordy. Pro Microsoft je to rozloučení s CESem.

Rok 2012 bude pro Microsoft podle Ballmera rokem přirozeného ovládání ve spojení s kinectem, a rokem Windows 8. Už v únoru bude k dispozici další testovací verze pro širší veřejnost a funkční obchod Windows Marketplace. Je tedy nejvýše pravděpodobné, že Microsoft začne prodávat Windows 8 ještě před koncem roku.

Hlavním tématem přednášky byly změny v ovládání počítačů a elektroniky díky hlasu a pohybovým gestům a novému prostředí metro, které se postupně objevilo u Windows Phone, Xboxu a které bude součástí Windows 8.

Pro pohybové a hlasové ovládání potřebný Kinect přinesl také jedinou výraznou novinku – datum uvedení verze pro Windows, které Microsoft stanovil na 1. února.

Během prezentace Steve Ballmer a další lidé z Microsoftu spíše shrnovali již známé informace a opakovali oznámení z průběhu celého dne.

Velkou pozornost věnoval Microsoft spolupráci s Nokií a čerstvě oznámené Lumii 900 s 4,3“ obrazovkou a podporou rychlého mobilního internetu LTE. Zmínku si zasloužil i nový model telefonu HTC TITAN II, který nabídne 16MPx fotoaparát.

V prezentaci hlasového ovládání Windows Phone ale hned nastala chyba. Místo „sounds great“ telefon zaznamenal jenom „sound“. Popravdě jsme na to čekali, s rozpoznáváním hlasu má Windows Phone 7 problémy. Vyhledání restaurace a rezervace stolu už proběhla bez problému.

Při podobné prezentaci ve spojení s Kinectem ale rozpoznávání hlasu fungovalo bezchybně. Přitom marketingový manažer Craig Davison hledal výrazně složitější výraz –Harry Potter and Deathly Hallows II.

Microsoft dal předem najevo, že od keynote nemáme nic velkého čekat. Microsoft tedy splnil svou úlohu, rozloučil se. Další podobná prezentace ale na CESu asi nikomu chybět nebude. Jedinou otázkou je, kdo prestižní keynote, zahajovací přednášku celého CESu, po Microsoftu převezme.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru