Rozmach sociálních sítí a konkurence v podobě Facebooku přiměla Google k zásadní změně chování. Firma, která celou svou pověst vystavěla na snaze o maximální relevanci výsledků vyhledávání na základě tvrdých dat, začala nabízet službu Search plus Your World, která mění výsledky vyhledávání podle toho, s kým se přátelíte.

Změny přístupu Googlu k osobním datům přicházejí ve chvíli, kdy Facebook spouští pro všechny uživatele nové profily Timeline, které zobrazují více informací o historii uživatele. Osobním údajům se věnuje i Evropská komise, ta navrhuje nová pravidla, která by umožnila přenositelnost dat mezi webovými službami a zajistila právo na úplné smazání osobních dat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Osobní data na internetu jsou v centru zájmu. Google představil nové vyhledávání a zároveň mění podmínky pro nakládání s uživatelskými daty. Sloučí všechny informace o uživateli do jedné databáze a bude podle nich upravovat chování svých služeb.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru