Odboráři z německého Volkswagenu loni s vedením společnosti vyjednali technické opatření, díky kterému už zaměstnance v jejich volném čase neruší pracovní e-maily. Firemní telefony 1154 pracovníků teď přijímají e-maily jen v pracovní době a půl hodiny před jejím začátkem a po jejím skončení.

Cílem je dát lidem příležitost odpočinout si od povinností a snížit tak riziko vyhoření. Podobná opatření možná budou zaměstnavatelé muset přijmout i v Česku, kde je už dlouho normou být permanentně "na příjmu". Služební mobil, kterým si firmy zajišťují neustálou dostupnost svých pracovníků, se přitom bere jako zaměstnanecká výhoda.

Obvykle ho totiž lze využívat i k soukromým účelům. Podle studie personálně poradenské společnosti Robert Half ČR patří tento benefit k desítce těch, s nimiž čeští zaměstnavatelé pracují nejčastěji. Ve firmách je populární téměř jako třeba pátý týden dovolené nebo stravenky. Ne všechny firmy sice svým lidem soukromé hovory hradí, pravidlem jsou ale přinejmenším velmi výhodné tarifní podmínky, které by se jednotlivci nemohli vyjednat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru