Apple v Německu musí změnit fungování služby iCloud. Motorola vyhrála patentový spor a Apple nesmí v Německu nabízet službu automatického stahování e-mailů v okamžiku, kdy je přijmou servery Applu (funkce označovaná jako push). Uživatelé budou pravděpodobně brzy muset nastavit pravidelný interval kontroly příchozí pošty.

Dnes v Německu Apple také musel stáhnout z prodeje ve svém on-line obchodu iPhone 3GS, iPhone 4 a 3G verze iPadů. Podle analýzy patentového experta Floriana Müllera jde o následek soudního rozhodnutí z prosince, podle kterého Apple porušuje Evropský patent 1010336 (B1) o radiových datových přenosech. iPhone 4S se zákaz netýká, protože obsahuje radiokomunikační čip, jehož výrobce Motorole licenční poplatky odvádí.

Aktualizace: Apple získal dočasné odložení platnosti soudního opatření a oznámil, že se nedostupné produkty brzy začnou opět prodávat. Odložení platnosti je ale dočasné - podle Floriana Müllera jde o dny až týdny. Apple získal úlevu pravděpodobně kvůli tomu, že nabídl Motorole novou variantu platby licenčních poplatků a složil kauci ve výši 120 milionů eur. Dokud soud tuto nabídku neprozkoumá, bude Apple moci i nadále prodávat iPhone 4 i iPady s 3G modulem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru