Když se v pověstných anarchistických kroužcích hovoří o internetu, obvykle je síť sítí označována jako naprosto svobodné a otevřené prostředí, ve kterém neexistují hranice. Člověk tam má svou virtuální identitu, která se může volně pohybovat, číst, psát a hlásat cokoliv. Internet je podle mnohých konečně svobodným médiem, které nelze omezit. Omyl.

Jeden můj známý si ještě za hluboké totality telefonovával se svým bratrem, který emigroval na Západ. Takový telefonát byl jako ze špionážního filmu. Nejdříve si v restauraci rozpil pivo, pak vyrazil do protější budky a uskutečnil hovor. Věděl, že nesmí říkat věci, které by ho identifikovaly a že nesmí mluvit déle než sedm minut, protože to je doba, po které přijede policie. Pak zavěsil a šel si nenápadně do restaurace dopít pivo. Nebezpečná hra, při které ho naštěstí nikdy nechytili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru