Microsoft je blízko vydání nové verze Windows. Ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách zpřístupnil ke stažení testovací verzi označenou jako Windows 8 Release Preview. Druhou zkušební verzi, která ukazuje budoucnost Windows běžným zákazníkům. Změn samotného systému je už jen málo, hlavní je začlenění podpory technologie Flash a lepší podpora více monitorů.

Microsoft zároveň oznámil program aktualizace pro zákazníky, kteří si od soboty 2. června koupí počítač s Windows 7, získají kupón na bezplatné pořízení Windows 8, až je Microsoft vydá. Tato nabídka bude pravděpodobně spojená s administrativním poplatkem za doručení instalačních médií. Výše poplatku se může lišit podle výrobce počítače. V případě přechodu na Windows 7 se částky pohybovaly mezi 7 a 15 eur (170 a 400 Kč).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru