Pin, jako špendlík a interest jako zájem. Pinterest. To je sociální síť, která v letošním roce zaznamenala zdaleka největší boom a vyvolala velký ohlas internetových uživatelů.

Projekt byl spuštěn v uzavřené zkušební verzi v březnu 2010 a do léta 2011 získával prvních 10 tisíc uživatelů, zatímco ho v jednom malém bytě vyvíjel zakladatel Ben Silbermann a několik programátorů. V srpnu časopis Time zařadil Pinterest mezi 50 nejlepších webů roku 2011. Investoři i uživatelé se začali hrnout a během následujících pěti měsíců se stránka zařadila mezi deset největších sociálních sítí na světě. V lednu 2012 dosáhla hranice 11,7 milionů uživatelů za měsíc a stala se tak stránkou, která překročila hranici 10 milionů uživatelů měsíčně nejrychleji v historii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru