Nestává se tak často, aby jeden článek vyvolal tolik rozruchu a přiměl jedno ministerstvo, aby donutilo jiné ministerstvo k opravě jeho studie. Ale přesně toto se stalo v reakci na můj článek, který vyšel zde na tech.ihned.cz 7. října 2012, s redakčním titulkem „Datové schránky: 100 milionů za 2,5 miliardy a tři čtvrtiny spamu místo zpráv“. A vysloužil si dokonce i „oficiální dementi“ na informačním webu datových schránek.

O co konkrétně ale šlo? V článku jsem se zabýval problematikou financování datových schránek, a při té příležitosti jsem zmínil i tehdejší studii Ministerstva financí s názvem "Analýza současného stavu využívání prostředků DMS v resortu Ministerstva financí", která obsahovala zajímavou pasáž týkající se právě datových schránek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru