Ani 4k OLED televizory nejsou v Las Vegas tak vzácné zboží jako přenosná herní konzole nVidia Shield. Zařízení, které nVidii dostane do přímé konkurence s Microsoftem, Sony a Nintendem, vyvolává zájem nejen díky novému procesoru Tegra 4 s výkonnou grafikou, ale také díky funkcím, které ve spojení se správně vybaveným počítačem umožní prostřednictvím konzole Shield hrát videohry z počítače.

Díky Igorovi Staňkovi, který má v nVidii na starosti komunikaci produktové řady Tegra jsme měli možnost se alespoň na pár minut se Shieldem seznámit osobně a bez plexiskla, které chrání konzoli vystavenou veřejně na stánku firmy. 

 

V ruce Shield působí solidně, ale díky velkému displeji trochu táhne dozadu – není ideálně vyvážený a také je výrazně mohutnější než Nintendo 3DS nebo PlayStation Vita. Je zřejmé, že Shield nemá být kapesní konzole, ale konzole přenosná určená pro používání doma s WiFi - o verzi s přístupem k mobilnímu internetu nVidia ni nemluví.

Sáhli jsme si na Shield: I HD ready displej vypadá pěkně, ale s ovládáním se bude ještě trochu hýbat
Shield.MP4.jpg

Umístění ovládacích prvků na kapesním zařízení je vždy kompromis, ale nVidia se docela trefila, jen analogové páčky nejsou v optimální poloze a podle toho, co jsem zaslechl, se jejich poloha ve finální podobě konzole bude měnit.

Spekulace o ceně jsou zatím předčasné, ale lze odhadovat, že nVidia bude prodávat Shield nejspíše pod jiným jménem) za cenu mezi 300 a 400 dolary. Nebude tedy nejspíše levnější než konkurence, ale nVidia v tomto případě neútočí na cenu.

Hlavní výhodou Tegry proti konkurenci bude výkon a unikátní funkce. Tegra 4 stejně jako nové čipy od Qualcommu totiž zvládne bez problémů přehrávání i nahrávání videa v UltraHD rozlišení, takže se může opakovat situace, ve které bylo Sony s PlayStaton – ta byla dlouho nejlevnějším Blu-ray přehrávačem na trhu.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru