Zatímco většina lidí se snaží před bouřkou schovat, lovci bouřek organizovaní v Amatérské meteorologické společnosti jsou za ní ochotni cestovat přes celou republiku. Nejsou to ale adrenalinoví hazardéři. Ač amatéři, mají znalosti profesionálů. Jejich pozorování využívá i Český hydrometeorologický ústav. Pro HNFuture popisují, jak takový lov bouřek vypadá:

Když nastává den D, jsme všichni v pohotovosti. Od rána sledujeme vývoj počasí, kontrolujeme poslední výstupy z numerických modelů, a jak den ubíhá, čím dál častěji sledujeme meteorologický radar a „hypnotizujeme“ sebemenší náznak bouřkové konvekce, který se na něm objeví.

Jakmile je jasné, že bouřková oblačnost propuká naplno, vyrážíme do terénu. Zpravidla nepodnikáme výjezd všichni, ale pouze ti, kteří mají reálnou šanci bouřku zastihnout. Je tak do značné míry náhoda, na koho se ten který den usměje štěstí a povede se mu bouřku zdokumentovat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.