Lovci bouřek sdružení v Amateur Stormchasing Society (spadající pod Amatérskou meteorologickou společnost) bouřky nejen pozorují, ale také předpovídají. Je to pochopitelné úsilí, protože šanci na úspěšné pozorování může předpověď výrazně zvýšit. Schopnost co nejlépe předpovídat extrémní bouřkové situace navíc může pomoci varovat lidi v zasažených oblastech.

Jak mohou amatérští meteorologové vytvářet prakticky použitelné předpovědi? Lovci bouřek pro HNFuture vysvětlují:

Vlastní předpovědi bouřek pro pozorovatele v Česku a na Slovensku vydáváme už od roku 2006. V rámci Evropy navíc funguje projekt Estofex, jehož jsou někteří z nás členy a jenž vydává předpovědi bouřek již od roku 2002. Cílem těchto snah bylo uplatnit znalosti a metody předpovědí používané v USA, kde mají se silnými bouřemi asi nejvíce zkušeností, a aplikovat je v podmínkách střední Evropy. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.