Minulý týden přinesl na tuzemské poměry nebývale intenzivní, a také dobře cílené kybernetické útoky typu DDoS (nebo možná jen DoS). Nejprve na zpravodajské servery, pak na Seznam, banky, mobilní operátory a některé další subjekty a jejich systémy.

Někdo - zatím nevíme kdo - se asi chtěl předvést, či jen uspokojit své ego. A to na něčem, co je dostatečně viditelné a srozumitelné pro širší veřejnost, ale zase ne až tak těžké, aby to vyžadovalo erudici skutečného hackera. Však také vše skončilo krátce nato, co si útoků konečně všimla masová média a náležitě je rozmázla na svých titulních stránkách, či hned v úvodu svého zpravodajství.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru