Počítačová lingvistika, někdy zvaná komputační, formální či trochu nepřesně matematická, zkoumá běžné lidské jazyky a chce je popsat natolik matematicky a logicky přesně, aby se daly analyzovat počítačovými programy. Pokud by se to podařilo, počítače a všechny další výrobky na nich založené by mohly našemu jazyku do jisté míry rozumět, a tedy s námi komunikovat a řešit úkoly zadané pro nás obvyklým způsobem – hlasem nebo psaným textem.

Takový důkladný popis jazyka však není jednoduchý, zejména proto, že lidské jazyky vznikly a vyvíjejí se přirozenou, neformální cestou. Jazyk se také špatně „měří“ – na rozdíl od zkoumání částic hmoty nepomohou ani urychlovače, ani rentgeny či něco podobného. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.