I prezident Spojených států Barack Obama vidí v trojrozměrném tisku budoucnost. Věří, že by 3D tisk mohl využít americký vojenský i zpracovatelský průmysl. Přesto však musely americké instituce jeden výrobek ze 3D tiskárny zakázat. O co šlo?

Jedna americká nezisková společnost totiž na síť pověsila nákresy plně funkční zbraně, kterou si mohl každý majitel 3D tiskárny zhotovit u sebe doma.

Ještě předtím, než z webu společnosti Defense Distributed zmizely, si tyto výkresy ale stačilo stáhnout podle časopisu Forbes přes 100 000 lidí. Ačkoli soubory na domovském portálu již nejsou přístupné, jejich šíření bude zřejmě obtížné zabránit, neboť se mezitím objevily i na dalších serverech, mimo jiné na známé síti ke sdílení dat The Pirate Bay.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.