Václav Cvrček ve své reakci na články Jana Táborského, Martina Proška a na příspěvek můj píše, že jsme „snesli mnoho relevantních argumentů na obranu spisovné češtiny a současné jazykové politiky“, ale že se „nicméně pokusí náš pohled zase trochu relativizovat“. Reakci by si zasloužilo hned několik argumentů, kterými se o to pokouší, upozorním už ale jenom na jeden, který je podle mého názoru nejméně podařený.

Václav Cvrček přišel se sloganem „kultivovanost nezajistí hlídání koncovek“ (hlídání kým, myšleno asi nějakými zlými lingvisty?). Jeho příklad se změnou věty „Dybys nebyl tak starej, tak tě pošlu do háje, dědku plesnivej“ do podoby „Kdybys nebyl tak starý, tak tě pošlu do háje, dědku plesnivý“, který to má dokazovat, ale míří dost mimo a za ruku tam s sebou vede i tento slogan. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.