Léky budoucnosti nemusejí být jen více či méně složité molekuly, ať už izolované z živého organismu, nebo uměle syntetizované. Pacientům mohou pomoci i laboratorně vypěstované kopie jejich vlastních buněk. Američtí vědci nyní oživili techniku, kterou odsunul do ústraní loňský nobelista.

Klonované léčebné buňky

Zprávu o narození ovce Dolly provázely v roce 1997 jásot i obavy. Budou si boháči klonovat dvojníky a těm pak odebírat orgány pro transplantace? Tahle vize se uskutečnila jen v románech a na plátnech kin. Biology i lékaře tvorba lidských klonů nezajímala. Soustředili se na postup, pro který se ujalo označení „léčebné klonování“.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.