Jednou z nadějí pro boj s nemocemi, s nimiž si dosud nevíme rady, je hledání nového využití pro staré léky. Ukazuje se totiž, že některé z nich působí i proti chorobám, proti nimž nebyly původně určeny. A protože jejich patentová ochrana už vypršela, mohou představovat levnou alternativu k drahým novým preparátům.

Jedním ze základních problémů dnešních zdravotnických systémů na celém světě je rostoucí cena léků a zároveň velmi nízká efektivita vědy a farmaceutického průmyslu ve vyvíjení léků nových a účinných. Šéf Národních ústavů zdraví (NIH) v USA Francis Collins nedávno (červen 2011) napsal do časopisu Nature Reviews Drug Discovery, že až 95 % všech látek, které jsou vyvíjeny jako nové léky, selže dříve (v preklinických a klinických testech), než se dostane k pacientům. Vývoj jednoho opravdu účinného léčiva podle Collinse zabere navíc 13 let a stojí asi miliardu dolarů. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.