Samsung v Berlíně představil očekávané novinky i další funkce, které rozšiřují možnosti mobilních zařízení, ale které v praxi zatím tolik neuspěly. Hlavní novinkou pro Samsung je fakt, že dnes uvádí na trh již třetí generaci kdysi vysmívaného zařízení - Galaxy Note.

Přerostlý telefon (nebo malý tablet) v podání Samsungu se překvapivě dobře prodával už v první generaci, druhá byla ještě úspěšnější díky výborné výdrži baterie. Novinka nabídne v tenčím těle se stejnou šířkou ještě větší displej s úhlopříčkou 5.7" a s Full HD rozlišením.

Druhou novinkou, na kterou se čekalo, jsou hodinky Galaxy Gear. Elegantně zpracované hodinky komunikují s telefonem a informace zobrazují na malém čtvercovém displeji. Bohužel se potvrdily obavy o výdrži zařízení. Hodinky bude nutné nabíjet přibližně po jednom celém dni (Samsung uvádí 25+ hodin provozu). To znamená, že v praxi se budou hodinky nabíjet každý den.

Samsungu se podařilo utajit alespoň jedno překvapení, i když na tablet s vysokým rozlišením se čekalo už od uvedení prvního iPadu s retina obrazovkou. Note 10.1 nabízí rozlišení 2560 ×1600, stejně jako Nexus 10, který pro Google vyrábí také Samsung.

Průběh tiskové konferece Samsungu jsme sledovali on-line. Podrobnější informace přineseme v článku s fotografiemi a videem, až si nové produkty vyzkoušíme na místě.

Sledujeme online

ObnovitOd nejstarších
4.9.2013 20:05 | Samsung Unpacked 2013 končí

Konference i živý přenos končí, za chvíli si budete moci přečíst článek, ve kterém budou novinky shrnuté a popsané podrobněji.

Pokud by vás zajímal záznam konference, je dostupný na YouTube.

4.9.2013 20:02 | Kompletní specifikace Galaxy Note 10.1

Za zmínku stojí 3 GB RAM – „multitaskerův sen“

4.9.2013 19:58 | Třetí velká novinka: Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Samsung chce pokrýt celou produktovou řadu – od hodinek přes mobily až po tablety.

Note 10.1 bude mít také kožená záda, vzhledově se hlásí k menšímu bráškovi Note III.

Tablet je tenký 7,9 a váží 535 gramů.

Rozlišení displeje je 2560 × 1600 pixelů.

Tablet bude podporovat stejné funkce a aplikace pro S Pen jako „malý“ Note III.

4.9.2013 19:55 | Rekapitulace

S-Note

Poznámkový nástroj od Samsungu s Galaxy Note III se synchronizuje se systémem Evernote a nabízí synchronizaci mezi různými zařízeními právě prostřednictvím Evernote.

Stejná šířka zařízení

I když je displej o několik milimetrů větší. Samsung větší prostor využil k lepší podpoře multitaskingu, je možné otevřít i dvě okna stejné aplikace – například dvě chatovací okna zároveň.

My Magazine

Samsung po spolupráci s Flipboardem u Galaxy S4 nabízí vlastní aplikaci My Magazine, která funguje podobně – do časopisové podoby shromažďuje informace z různých zdrojů.

Multivision

Tak jako Galaxy S4 umožňuje poslouchat hudbu z několika zařízení najednou pro zvýšení dostupného akustického výkonu, Galaxy Note 3 nabídne možnost spojit více telefonů do jedné velké obrazovky. Podobně jako MultiPlay bude mít tato funkce omezenou užitou hodnotu, ale vypadá výborně.

4.9.2013 19:52 | Parametry Note III – úchvatná kamera

Note III překvapil špičkovým fotoaparátem (přinejmenším papírově). Ukazuje se, že opět budou různé verze s různými procesory. 

Každá verze umí video 1080p při 60 FPS

Pouze některé modely budou umět nahrávat 4K video - to budou modely se snapdragonem 800. Natáčení 4K videa už oznámil Acer v předstihu.

Kromě toho jsou telefony vybavené High CRI LED bleskem a vestavěným stabilizátorem

4.9.2013 19:50 | Parametry Gear odhaleny

Displej: 320 × 320 pixelů, 1,63"

Akcelerometr a gyroskop, takže budou podporovat gesta a pohyby.

Výdrž: 25 hodin (a více)

Podporuje Galaxy S4 a Note 3, brzo přijde update i na starší Galaxy S a Note.

 

4.9.2013 19:38 | Wearables (chytré módní doplňky)

Dostáváme se k představení Galaxy Gear

Hodinky jsou vyrobené z nerez oceli, dostupné budou v šesti různých barvách.

Ovládat budeme hodinky posouváním do stran a dalšími jednoduchými gesty. Ovládání připomíná Google Now na brýlích Google Glass. Hodinky půjdou ovládat hlasem a to, co se objeví na jejich displeji, se automaticky objeví i na displeji telefonu. Navíc je v nich integrovaný mikrofon a reproduktory, stačí tedy zvednout ruku k obličeji a můžete přes hodinky telefonovat.

Kromě toho Samsung integroval S Voice a kamerku – hodinky Gear tedy umí také pořizovat fotografie a obratem je sdílet.

 

Na Gear také budete moci instalovat speciálně upravené aplikace, už teď jich je dostupných docela dost.

4.9.2013 19:33 | Vylepšený multitasking

Není problém otevřít dva chaty zároveň a jednoduše mezi nimi přepínat a sdílet data.

S Pen možná opravdu k něčemu bude – pokud na obrazovce nakreslíte obdélník („box“) libovolné velikosti, budete moci vyvolat aplikace dle vašeho výběru – třeba kalkulačku. Data z této aplikace pak opět můžete jednoduše přenášet do druhého okna (v tomto případě výsledek výpočtu).

4.9.2013 19:30 | Nová aplikace S Note s předplatným Evernote

Nová aplikace S Note bude přehlednější a půjde nejen synchronizovat mezi zařízeními, ale bude také spolupracovat se známou aplikací Evernote. V ceně telefonu by mělo být předplatné na 12 měsíců (Evernote nabízí také bezplatnou verzi)

 

4.9.2013 19:25 | Důraz na nové S Pen

S Pen snad konečně k něčemu bude – Samsung se zaměřil na nové funkce, které dotykové pero efektivně využijí.

Když přiblížíte pero k displeji, na obrazovce se objeví tečka. Po zmáčknutí tlačítka se pak na displeji zobrazí speciální menu Air Command.

Další novinkou je funkce Scrapbook – zápisník, do kterého lze vložit obsah z různých aplikací nakreslením kruhu kolem obsahu, který chci uložit do zápisníku.

Vložit jde i video – zápisník si pamatuje i zdroj, ze kterého obsah pochází, a umožňuje se k němu vrátit.

Související

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru