Městské prostředí se neustále vyvíjí spolu s tím, jak neustále přibývá jeho obyvatel. Takové dění ale přináší řadu problémů, ať už jde o dopravu, energetickou náročnost a zajištění dopravy. 

Odborníci se proto už dlouho snaží vymyslet jednotnou koncepci a nechybí mezi nimi ani velké globální společnosti. Jaká očekávání ohledně města ve 21. století mají, se dočtete v novém tématu HNFuture.

Například IBM chystá v rámci projektů Smarter Cities podporu městské správy ve všech jeho rovinách, Intel ve spolupráci s londýnskými vysokými školami pracuje v rámci "Sustainable Connected Cities" na větším zapojením obyvatel prostřednictvím moderních technologií.

Společné oběma vizím zůstává zlepšené sledování všech kritických oblastí od dopravy po životní prostředí pomocí datových přenosů.

Jednou z podstatných otázek bude brzy i výroba energií pro velká centra a zajištění soběstačnosti. O tom pojednává článek Jiřího Koželuha z Hnutí Duha, který se domnívá, že konvenčním fosilním palivům již definitivně odzvonilo a že lidé si začnou vyrábět více energie sami.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.