Stačí tiskárna z elektronické pokladny, dva mikropočítače, znalost programování a několik tisíc lidí si může udělat malou radost. Igor Šverma, student Unicorn College z České Lípy, sestavil z tiskárny a mikropočítačů Arduino Mega a Raspberry Pi jednoduché zařízení napojené na Facebook.

Igiho tiskárna na lajky“ z veřejně dostupných rozhraní Facebooku sleduje, kdo dá „lajk“ tomuto příspěvku. Získaná jména následně tiskne na papírový kotouček doplněná o krátkou lichotku, pokud to délka jména dovolí. Tiskárnu pak sleduje IP kamerka, která přenáší obraz na web tak, aby se uživatelé Facebooku mohli podívat, jaký vzkaz program vybral právě pro ně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru