Pro milovníky soukromí a bezpečnosti dat nebyl první měsíc roku 2014 ani celý předchozí rok moc dobrý. Od chvíle, kdy světová média začala zveřejňovat dokumenty Edwarda Snowdena, dostávají naše představy o důvěrnosti a soukromí jednu ránu za druhou. Dochází stále k dalším a dalším odhalením toho, jak tajné služby v čele s americkou NSA odposlouchávají nové a nové formy komunikace.

Dozvídáme se, jak prakticky všichni poskytovatelé on-line služeb s větším či menším nadšením spolupracují s tajnými orgány způsobem, o němž veřejnost nemá tušení. Vypadá to, že některé kryptografické standardy a implementace obsahují záměrné slabiny, důsledek to vývoje pod kuratelou NSA.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru