Kanceláře, kde vzniká pět ručně sestavených tiskáren Průša-Mendel a kde probíhá vývoj dalších vylepšení původního několik let starého modelu, sídlí na pražském Smíchově v obyčejném činžáku. Firma se tam přestěhovala jen o několik desítek metrů z původních prostor.

Bez investic rizikového kapitálu a startupové pompy začal Josef Průša podnikat s výrobou a prodejem tiskáren, které vyvíjí v rámci komunitního projektu RepRap. Ziskový byl projekt od prvního týdne, přestože si stejnou tiskárnu může kdokoliv postavit sám zdarma, jen za cenu součástek.

V článku se dále dozvíte

  • Tiskárnu, ze které lezou trojrozměrné objekty, je možné postavit už za 10 tisíc korun podle návodu českého vývojáře. Možná nejpopulárnější 3D tiskárny na světě vznikají na Smíchově a my jsme se podívali, jak se vytvářejí a jak se na nich tiskne.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.