Seznam.cz v dubnu spustí portál Mapy.cz v nové podobě, v níž bude možné vyhledávat a plánovat cesty veřejnou dopravou. Portál též umožní otevřít speciální mapové sady, jako jsou zimní či cyklistické mapy. Novináře o tom ve čtvrtek informoval generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima.

Seznam.cz chce na Mapy.cz přidat nové hledání tras, jež bude kombinovat pěší navigaci a hledání spoje veřejnou dopravou. Najít cestu půjde z jakéhokoliv místa v mapě do jiného, nikoliv jen ze zastávky na zastávku. Data bude doplňovat postupně, protože celorepubliková data o jízdních řádech stále nejsou veřejně zpřístupněna.

Seznam.cz si je proto obstarává individuálními cestami z více zdrojů. Většina ČR by měla být jízdními řády a novým hledáním spojení pokryta do konce roku.

Od dubna budou na Mapy.cz i první snímky Seznam.cz Panorama. Pokryta je jimi nyní Praha a část Moravy. Další oblasti budou postupně přibývat, nyní je nafocena zhruba třetina komunikací ČR. Do poloviny roku by měly být k dispozici pro celou Moravu, do roka pak i pro zbytek Česka. Těm, kterým nestačí otáčení fotografických šikmých snímků po 90 stupních, jsou určeny 3D mapy. Ty umožní libovolné otáčení 3D modelu měst do stran nebo pohled z větší či menší výšky.

Seznam.cz také dokončuje práci na projektu takzvaných haptických map pro celou ČR. Haptické mapy slouží nevidomým a slabozrakým. Používají specifický mapový klíč, který generuje černobílé mapy, jež po tisku na speciální papír a za použití takzvaného fuseru nabobtnají do hmatem čitelné podoby.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru