Výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs, který patří internetové firmě Google, koupí za 555 milionů dolarů (11,2 miliardy korun) firmu Dropcam, zaměřenou na monitorování domácností.

Informoval o tom technologický blog Re/code.

Firmy Nest Labs a Dropcam akvizice na samostatném blogu potvrdily, nevyjádřily se však k ceně. Google zprávu odmítl komentovat, napsala zpravodajská agentura Reuters.

Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Stále více však expanduje na nové trhy, od vysokorychlostního připojení k internetu přes mobilní elektroniku či sdílení videa po vývoj robotů a aut bez řidiče.

Firmu Nest koupil Google letos za 3,2 miliardy dolarů. Šlo o jeho druhou největší akvizici v historii.

Dohoda byla považována za vstup firmy na rychle rostoucí trh "inteligentních" domácností v době, kdy se stále častěji propojují domácí spotřebiče s internetem.

Vyvolala však také obavy o ochranu soukromí, zvláště vzhledem k tomu, že je známo, že Google již nyní sbírá stohy osobních údajů o internetových zvycích uživatelů jeho služeb.

Dropcam umožňuje uživatelům sledovat domovy a kanceláře prostřednictvím svého kamerového hardwaru a softwaru.

Firma na svém blogu uvedla, že po dokončení převzetí přijme zásady ochrany osobních údajů firmy Nest. To znamená, že veškeré informace nebude sdílet s žádnou jinou firmou, včetně Googlu, bez svolení uživatelů.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru