Časopis Forbes přišel s informací, podle níž Microsoft během několika týdnů představí vlastní fitness zařízení schopné komunikovat s různými mobilními systémy. Forbes informaci získal z několika zdrojů, plán odpovídá i dřívějším únikům informací a spekulacím.

Zatím není jisté, zda v případě vlastního wearable zařízení redmondské firmy půjde o náramek, nebo plnohodnotné chytré hodinky s ukazatelem času. Jediným detailem je slib dvou dní provozu při běžném užívání. To naznačuje, že by mohlo jít o plnohodnotné hodinky, dva dny v provozu bez problémů vydrží hodinky Gear 2 od Samsungu, ještě delší výdrž mají hodinky Pebble s černobílým displejem.

Jinou indicií je seriál Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., který je prošpikovaný product placement Microsoftu a ve kterém se na ruce jedné z hlavních postav objevil chytrý náramek (bez viditelné značky). Upozornil na to web ZDnet.com na základě postřehu uživatele @ErdimTanyeri na sociální síti Twitter, ani tady ale rozhodně nejde o oficiální informaci, náramek mohl být prostě kulisa.

Windows Phone zatím chytré hodinky nemá, s mobilním systémem od Microsoftu fungují zatím pouze fitness náramky Fitbit. Chytré hodinky podle úniku informací zveřejněného serverem The Verge chystá ostatně i samotný fitbit – stát by měly 250 dolarů. Otázkou je, zda nejde o totožné zařízení

Microsoft údajně zahájí prodej svého chytrého zařízení ještě letos, aby stihl vánoční nákupní sezonu a mimo jiné přilákal návštěvníky do obchodů Microsoft Store. Stejně jako další hardware od Microsoftu s výjimkou počítačové bižuterie a Xboxu hodiny pravděpodobně nebudou v prodeji v České republice. Microsoft navíc tradičně zahajuje prodej pouze v USA a postupně dostupnost rozšiřuje.

Naopak výrobci hodinek se systémem Android Wear od Googlu už se na český trh chystají. Prodej hodinek ZenWatch připravuje Asus a SmartWatch 3 lze předobjednat už ve dvou velkých českých on-line obchodech.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru