Odsouzený podvodník Neil Moore utekl z britské věznice ve Wandsworthu originálním způsobem: Poslal zfalšovaný mail, který nařizoval jeho propuštění.

SSL a TLS servery, jež používají RC4, jsou napadnutelné novým útokem, který využívá slabého generování pseudonáhodných klíčů v rámci RC4. Ačkoliv bylo RC4 již v minulosti napadeno celou řadou útoků, tento je první, který je zcela pasivní. Útočník nemusí do komunikace nijak zasahovat, stačí, když ji bude pasivně odposlouchávat – i tak ji dokáže dešifrovat. RC4 je proudová šifra, kterou v roce 1987 vymyslel Ron Rivest z RSA Security. Je elegantní a snadno implementovatelná, ale zároveň velice křehká, náchylná na nevhodné použití. Je na čase, aby se RC4 přestala používat, ale přesto ji dnes podporuje zhruba 30 % HTTPS serverů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru