V USA skončil další ročník konference DEF CON, což je největší bezpečnostní konference na světě. A dobrá příležitost k tomu, aby se ukázala řada nových bezpečnostních děr a jiných radostí, z nichž některé najdete i v této svodce.

Velkým tématem nejenom DEF CONu je bezpečnost aut. Charlie Miller a Chris Valasek nabourali bezpečnost systému v autech značek Chrysler, Dodge a Jeep. Na dálku dokázali reportérovi Wired, Andymu Greenbergovi, v autě ovládat klimatizaci, rádio, stěrače, převodovku a brzdy. Podrobnější informace najdete v obsáhlém paperu, který před několika hodinami zveřejnili. Výrobce sice závažnost zjištění zlehčuje, ale nakonec stáhl více než 1,4 milionu aut k opravám a aktualizacím. Kevin Mahaffey a Marco Rogers zase na DEF CONu ukázali, že dokážou na dálku odemknout elektromobil Tesla Model S, nastartovat a odjet s ním. Tesla Motors aktualizace provedl bez nutnosti osobního zásahu a celkově se k bezpečnosti staví podstatě zodpovědněji. Na základě četných dotazů by autor článku na tomto místě rád prohlásil, že v případě Chrise Valaska se jedná toliko o shodu jmen. Jeho (totiž autorovy) četné dramatické nehody nejsou způsobeny nedostatečnou informační bezpečností, ale nedostatečnou řidičskou zkušeností.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru