Japonští výrobci elektroniky Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení svých divizi osobních počítačů. Agentuře Reuters to řekly informované zdroje. Podle japonských médií by se k této fúzi mohla přidat i společnost Vaio, která se loni oddělila od elektronického koncernu Sony.

Toshiba a Fujitsu se podle zdrojů chtějí zbavit aktivit, které mají dlouhodobé potíže. Toshiba navíc potřebuje peníze kvůli nákladům nedávného účetního skandálu a už některé své aktivity prodává. V pátek Toshiba sdělila, že zvažuje různé alternativy, o ničem ale nerozhodla.

Fujitsu oznámila záměr oddělit divizi osobních počítačů už v říjnu. V pátek uvedla, že rovněž uvažuje o různých možnostech.

Japonský ekonomický list Nikkei napsal, že Toshiba, Fujitsu a Vaio uvažují o třístranné fúzi aktivit na poli osobních počítačů. Spojená firma by získala přes 30 procent japonského trhu a předstihla by nynější japonsko-čínskou jedničku NEC Lenovo Japan Group, která má na trhu přes 26 procent. Mluvčí Vaio označil zprávu za spekulaci a dodal, že firma s nikým nejedná.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru